logo
logo
logo

Силно невреме во Нови Сад: Автомобилите целосно под вода (ВИДЕО)

Vecer | 03.09.2023

Силно невреме во Нови Сад: Автомобилите целосно под вода (ВИДЕО)

Големите количества на врнежи, кои за кратко време наврнаа на територијата на овој град, оставија под вода многу делови од Нови Сад.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Водата која ги поплави улиците на Нови Сад влегла и во возилата кои случајно се нашле таму.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

На снимката од подвозникот Кисак се гледа како водата навлегла во автомобилите од кои излегле луѓето и дека поголемите возила биле до половина потопени, објави Курир.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by NS Uživo (@nsuzivo.rs)

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk