logo
logo
logo

„Премиерот да го разреши Маричиќ, тој е срам за машкиот пол“

Vecer | 28.09.2023

„Премиерот да го разреши Маричиќ, тој е срам за машкиот пол“

Исфрустрираниот и сексуално загрозениот Бојан Маричиќ, простак и срам за целиот машки пол, денес упатуваше бакнежи од место кон пратеничката и моја драга колешка Дафина Стојаноска додека истата зборуваше на собраниската говорница, реагира пратеникот Љупчо Пренџов.

- Барам премиерот веднаш да го разреши овој човек кој е недостоен да биде Министер.

- Ова не смее да остане така затоа што овој примитивец е срам за машкиот пол, општествените вредности и Македонија, напиша тој.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk