logo
logo
logo

ВМРО-ДПМНЕ:

Срамно е што жените пратенички од СДС заради партиски притисок не смеат да го осудат Маричиќ, па мораат и да го правдаат

Vecer | 28.09.2023

Срамно е што жените пратенички од СДС заради партиски притисок не смеат да го осудат Маричиќ, па мораат и да го правдаат

Жените пратенички од СДС треба да се засрамат од фактот што мора да извршуваат партиски насоки на Ковачевски и да го бранат Маричиќ, кој јавно во собрание со сексистички гестикулации ја нападна пратеничката Дафина Стојаноска, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

- Срамно е што жените пратенички од СДС заради партиски притисок не смеат да го осудат Маричиќ, а згора на тоа мораат и да го правдаат. Нема правдање за Маричиќ кој цело собрание го виде како се однесува. Оставка веднаш, се вели во партиското соопштение.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk