logo
logo
logo

Левандовски ја спаси Барса во Осасуна

Vecer | 03.09.2023

Левандовски ја спаси Барса во Осасуна

Тимот на Барселона победнички се враќа од гостувањето кај Осасуна откако вечерва тирумфираше со конечни 1:2. Херој на гостите е Роберт Левандовски кој реализираше пенал во 86. минута и ги постави конечни 1:2.

Претходно, Кунде во првото полувреме погоди за водство од 0:1, а Авила израмни за домашните во 76. минута.

Во 84. минута Катена доби црвен картон по што гостите добија пенал, а Левандовски го реализираше.

 


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk