logo
logo
logo

Лудо – Играч на Арсенал му даде 10 гола на Ливерпул

Vecer | 20.11.2023

Лудо – Играч на Арсенал му даде 10 гола на Ливерпул

 

Младиот фудбалер на Арсенал, Чидо Оби-Мартин се најде на насловните страници на англиските медиуми со тоа што постигна дури 10 голови во победата на У16 тимот на „топчиите“ против своите врсници од Ливерпул со 14:3.

15-годишниот напаѓач беше и дел од У18 тимот, па дури и дебитираше во младинската ЛШ оваа сезона, а во саботата постигна 10 голови против У16 тимот на Ливерпул.

Оби-Мартин е дански фудбалер, има 7 гола во 9 настапи за Данска У17 и е клучен играч во составот на селекторот Јеспер Микелсен.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk