logo
logo
logo

На Ван де Бек му пропаднал трансфер во Лориен – причина е лошо однесување

Vecer | 03.09.2023

На Ван де Бек му пропаднал трансфер во Лориен – причина е лошо однесување

 

Дони ван де Бек можеше да се пресели во Лориен ова лето, но тоа не се случи. Холандскиот фудбалер чија кариера е во пад, можеше да направи трансфер во Лига 1 и да ја возобнови формата, меѓутоа поради своето однесување пропаднале преговорите меѓу клубот и играчот.

Во средината на август, фудбалерот одбил да разговара со францускиот клуб и покрај тоа што Лориен и Манчестер Јунајтед се договориле за позајмица. Веројатно фудбалерот очекувал понуда од некој подобар клуб, меѓутоа кога видел дека нема каде им се јавил за да седнат и да разговараат, меѓутоа овојпат челниците на клубот одбиле.

Однесувањето на Ван де Бек, односно непочитувањето на Лориен, е причината што првите луѓе го откачиле. Тој остана во Јунајтед и ќе се мачи за да избори минути сезонава.

 


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk