logo
logo
logo

Драма во Хрватска: Маж активирал бомба, а се заканува со уште една- стигнале и преговарачи

Vecer | 28.09.2023

Драма во Хрватска: Маж активирал бомба, а се заканува со уште една- стигнале и преговарачи

Како што јави 24сата.хр, полицијата и пожарникарите се на терен и им забраниле на луѓето да се приближуваат.

Сите околни куќи се евакуирани.

Според неофицијални информации, човекот кој ја активирал бомбата е повреден. Се вели дека станува збор за постар човек.

Според 24сата.хр, на терен наводно пристигнале и пиротехничари. Полицијата, наводно, преговара со човекот кој ја активирал бомбата.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk