logo
logo
logo

Life


Муслиманите денеска го слават Курбан Бајрам

Муслиманите денеска го слават Курбан Бајрам

clock16-06-2024
Верниците од исламска вероисповед денеска го слават празникот Курбан Бајрам, вториот најголем празник на муслиманите по Фитр Бајрам. На првиот ден од празникот се изведува молитвата за Бајрам – Бајрам намаз, со која верниците бараат милост од Алах....
Младите Европејци се повеќе се определуваат за „Федерална Европа“

Младите Европејци се повеќе се определуваат за „Федерална Европа“

clock16-06-2024
Паневропската федералистичка социјал-либерална и прогресивна партија Волт на последните Европски избори го зголеми контото на своите гласови за дури петпати, што, според анализите на изборните резултати, првенствено се должи на поддршката о
„Замокот на развратот“ на браќата Иван и Алан: Топлес, секс на отворено, но и тужби за силување

„Замокот на развратот“ на браќата Иван и Алан: Топлес, секс на отворено, но и тужби за силување

clock15-06-2024
„Планот за недела попладне е сончање топлес. Ако тоа не е ваша работа, Иван би ви рекол: „Тоа е забава која вклучува топлес пливање. Дојдете друг пат.“ Се разбира, братот на Иван, Алан Вилциг, изјави за The Post. Станува збор за импресивнат
Жена, платен убиец облекла хиџаб за да убие човек по налог на ривалот-  5 години е во бегство

Жена, платен убиец облекла хиџаб за да убие човек по налог на ривалот- 5 години е во бегство

clock15-06-2024
Таа била разоткриена од комуникацијата што ја имала додека се криела во Азија. Ејми комуницирала со пријателите во Висконсин, што полицијата го искористила и ја фатила трагата на жената, пишува Daily Mail. Мохамед Аслам и неговиот син Моха
Кејт расположена во друштво на семејството на терасата на Бакингемската палата (ВИДЕО)

Кејт расположена во друштво на семејството на терасата на Бакингемската палата (ВИДЕО)

clock15-06-2024
Кралскиот коментатор Ричард Фицвилијамс изјави за MailOnline: „Денешниот изглед на Кејт е од клучно значење бидејќи кралското семејство е значително ослабено поради двајца постари членови кои се борат со ракот. Тоа е особено значајно бидејќ
ХОРОР СЦЕНА ВО ЛУНА ПАРК: 28 лица обесени 30 метри наопаку на направа, ги спасиле пожарникарите (ВИДЕО)

ХОРОР СЦЕНА ВО ЛУНА ПАРК: 28 лица обесени 30 метри наопаку на направа, ги спасиле пожарникарите (ВИДЕО)

clock15-06-2024
ХОРОР СЦЕНА ВО ЛУНА ПАРК: 28 лица обесени 30 метри наопаку на направа, ги спасиле пожарникарите (ВИДЕО)...
Овие 2 ЗНАКА чекаат ЏЕК ПОТ НА СУДБИНА ДО КРАЈОТ НА ЈУНИ: Доаѓаат две недели БОГАТСТВО и среќни околности - се си оди по свое

Овие 2 ЗНАКА чекаат ЏЕК ПОТ НА СУДБИНА ДО КРАЈОТ НА ЈУНИ: Доаѓаат две недели БОГАТСТВО и среќни околности - се си оди по свое

clock15-06-2024
Овие 2 ЗНАЦА чекаат ЏЕК ПОТ НА СУДБИНА ДО КРАЈОТ НА ЈУНИ: Доаѓаат две недели БОГАТСТВО и среќни околности - се си оди по свое...
ГРЦИЈА РЕШИ ТУРИСТИ ДА ГИ "ОЛЕСНИ", НАПЛАЌААТ ВЛЕЗ НА ПЛАЖА: Лежалките се плаќаат посебно, храната и пијалоците на БИПЕР

ГРЦИЈА РЕШИ ТУРИСТИ ДА ГИ "ОЛЕСНИ", НАПЛАЌААТ ВЛЕЗ НА ПЛАЖА: Лежалките се плаќаат посебно, храната и пијалоците на БИПЕР

clock15-06-2024
ГРЦИЈА РЕШИ ТУРИСТИ ДА ГИ СРЕЧИ КАКО ОВЦИ, НАПЛАЌААТ ВЛЕЗ НА ПЛАЖА: Лежалките се плаќаат посебно, храната и пијалоците се БИПЕР...
Кејт Мидлтон прв пат се појави во јавност, откако објави дека има рак (ВИДЕО)

Кејт Мидлтон прв пат се појави во јавност, откако објави дека има рак (ВИДЕО)

clock15-06-2024
Таа била забележана во кочија со нејзиниот сопруг, принцот Вилијам и децата, како парадира низ улиците на Лондон и ги поздравува луѓето кои дојдоа да бидат сведоци на оваа голема церемонија. Оваа вест ја изненади цела Велика Британија, но
Во Шпанија е пронајдена плочка стара 2.500 години со цртежи на битка и со древно писмо

Во Шпанија е пронајдена плочка стара 2.500 години со цртежи на битка и со древно писмо

clock15-06-2024
Тартезаните биле древна цивилизација која пристигнала на Пиринејскиот Полуостров околу 8 век п.н.е., позната по нивното детално пишување. Тие мистериозно исчезнале до 4 век п.н.е. На таблетот е изгравирана серија од 21 симбол на палео-шпанс
Човек уживал додека јадел сладолед, кога наеднаш се шокирал- во него имало отсечен човечки прст

Човек уживал додека јадел сладолед, кога наеднаш се шокирал- во него имало отсечен човечки прст

clock14-06-2024
Неговата сестра нарачала три корнети од позната марка, кои и биле доставени на домашна адреса на 13 јуни, пишува Дејли мејл. Орлем едвај чекал да се разлади со вкусното уживање. „Изедов половина од сладоледот и почувствував нешто тврдо во у
Чудо во Тајланд: Слоница роди близнаци (ВИДЕО)

Чудо во Тајланд: Слоница роди близнаци (ВИДЕО)

clock14-06-2024
Никој не очекуваше дека мајката, 36-годишната Чамчури, ќе роди близнаци, а кога минатиот петок таа првпат роди машко младенче, вработените во палатата за слонови Ајутаја и фармата за слонови Крал Краал сметаа дека раѓањето завршило, објави
ЗОШТО ДУВАМЕ СВЕЌИ ЗА РОДЕНДЕН? Имаат ПОСЕБЕН СИМБОЛ, а кога ќе слушнете што претставуваат, ќе размислите дали ви се потребни

ЗОШТО ДУВАМЕ СВЕЌИ ЗА РОДЕНДЕН? Имаат ПОСЕБЕН СИМБОЛ, а кога ќе слушнете што претставуваат, ќе размислите дали ви се потребни

clock14-06-2024
ЗОШТО ДУВАМЕ СВЕЌИ ЗА РОДЕНДЕНКИ? Имаат ПОСЕБЕН СИМБОЛИЗАМ, а кога ќе слушнете што претставуваат, ќе размислите дали ви се потребни...
Хелен е најстариот машиновозач на светот- има 81 година и не мисли да се пензионира (ФОТО)

Хелен е најстариот машиновозач на светот- има 81 година и не мисли да се пензионира (ФОТО)

clock14-06-2024
Почнала да работи во Транспортната управа на заливот Масачусетс во 1995 година, кога имала 53 години. Пред тоа, таа управувала различни композиции повеќе од три децении. „Тоа беше начин да се излезе од куќата и да се добие мир и тишина“, в
Кејт Мидлтон се огласи со емотивна порака: Во лошите денови се чувствувате тешко, уморно

Кејт Мидлтон се огласи со емотивна порака: Во лошите денови се чувствувате тешко, уморно

clock14-06-2024
Кејт овој викенд ќе го направи своето прво јавно појавување откако и беше дијагностициран рак - но принцезата рече дека сè уште „секој ден го зема како што доаѓа“. Принцезата од Велс рече дека не била „излезена од шумата“ и дека имала „уште
Ништо не им помага, ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ СЕ ТОКСИЧНИ ЗАЕДНО

Ништо не им помага, ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ СЕ ТОКСИЧНИ ЗАЕДНО

clock14-06-2024
Компатибилноста е донекаде субјективна: може одлично да се сложувате со некој со кој не очекувавте да се поврзете или некој што првично сте го привлекувале нема да ве разнесе....
ШПАНИЈА НА НОЗЕ! Кралицата Летиција и кралот Фелипе за прв пат во јавност по СКАНДАЛОТ за нејзина прељуба

ШПАНИЈА НА НОЗЕ! Кралицата Летиција и кралот Фелипе за прв пат во јавност по СКАНДАЛОТ за нејзина прељуба

clock14-06-2024
Фелипе и Летиција присуствуваа на годишниот состанок на Управниот одбор на Фондацијата Принцезата од Астурија во Кралската палата....
logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk