logo
logo
logo

Забавна


Ентони Хопкинс откри кој познат режисер му се заканил на почетокот на кариерата

Ентони Хопкинс откри кој познат режисер му се заканил на почетокот на кариерата

clock14-07-2024
Но, како и повеќето актери, на почетокот на кариерата наишол на пречки. Кариерата на Хопкинс започнала во 1960-тите, по дипломирањето на Кралската академија за драмски уметности (РАДА) во Лондон. Младиот актер почнал да се појавува на сцена
Том Круз, Џулија Робертс и многу други меѓу публиката на финалето на Вимблдон (ФОТО)

Том Круз, Џулија Робертс и многу други меѓу публиката на финалето на Вимблдон (ФОТО)

clock14-07-2024
На трибините се појавија многу познати фаци, а најголема возбуда предизвика Кејт Мидлтон која се појави со ќерката Шарлот и сестрата Пипа. Познати фаци на Вимблдон Во кралската ложа беа снимени и актерите Том Круз, Хју Џекмен, Пирс Броснан
Се огласи Алек Болдвин по ослободителната пресуда

Се огласи Алек Болдвин по ослободителната пресуда

clock14-07-2024
Актерот за прв пат се огласи на својот Инстаграм по изрекувањето на пресудата. „Има премногу луѓе кои ме поддржаа за сега да им се заблагодарам на сите. За сите вас, никогаш нема да знаете колку ја ценам вашата добрина кон моето семејство“,
Почина Шенен Доерти, ѕвездата на култната серија „Беверли Хилс 90210“

Почина Шенен Доерти, ѕвездата на култната серија „Беверли Хилс 90210“

clock14-07-2024
Таа имаше 53 години. „Со тешко срце ја потврдувам смртта на актерката Шенен Доерти. Во саботата, на 13 јули, таа ја загуби битката со ракот по долги години борба со болеста“, рече публицистот на Доерти, Лесли Слоун во изјава за People. Доер
Се враќа „Капетан Америка“, фановите со оценка за тизерот (ВИДЕО)

Се враќа „Капетан Америка“, фановите со оценка за тизерот (ВИДЕО)

clock13-07-2024
„Храбриот нов свет“ е четвртиот дел од серијалот Капетан Америка и исто така првиот филм во кој насловната улога на Капетан Америка ја доби Сем Вилсон (Ентони Меки), попознат како суперхеројот Фалкон. Стив Роџерс (Крис Еванс), поранешниот к
Трејлерот за „Гладијатор 2“ е прегледан 215 милиони пати, има и многу критики (ВИДЕО)

Трејлерот за „Гладијатор 2“ е прегледан 215 милиони пати, има и многу критики (ВИДЕО)

clock13-07-2024
Во продолжението на филмскиот еп од 2000 година, Пол Мескал го глуми возрасниот Лусиус, во кој глумат и Педро Паскал и Дензел Вашингтон, а судејќи според трејлерот, филмот изгледа како возбудлив спектакл. Но, се чини дека оние кои го гледал
Бремената Марго Роби се бакнува со сопругот на трибините на Вимблдон (ФОТО)

Бремената Марго Роби се бакнува со сопругот на трибините на Вимблдон (ФОТО)

clock13-07-2024
Неодамна фотографите ја уловија на улиците на Њујорк во широка јакна каде изгледаше како да сака да го сокрие својот стомак. Овој пат гордо го покажа. Таа носеше бел асиметричен фустан со точки што допираше до колената. Аутфитот го комплети
Славна актерка (48) има момче, врсник на нејзиниот син (29): Најдобар маж од сите (ФОТО)

Славна актерка (48) има момче, врсник на нејзиниот син (29): Најдобар маж од сите (ФОТО)

clock13-07-2024
Актерката (48) е позната по улогата во серијата „Coronation Street“, деновиве откри дека повторно е вљубена, откако минатата година се разведе од третиот сопруг. Таа на социјалните мрежи гордо го покажа новото момче и на тој начин откри де
Се ожени син на азиски милијардер - меѓу гостите и ЕКС ПРЕМИЕРИ И СТРАЛЕТИ, погледнете како ја донесоа невестата до олтарот (ВИДЕО)

Се ожени син на азиски милијардер - меѓу гостите и ЕКС ПРЕМИЕРИ И СТРАЛЕТИ, погледнете како ја донесоа невестата до олтарот (ВИДЕО)

clock13-07-2024
Најмладиот син на најбогатиот човек во Азија, Анант Амбани, се ожени со долгогодишната девојка Радика Мерчант во саботата. Свадбените и свадбените прослави пред церемонијата беа во центарот на вниманието со месеци, а последната церемонија ги оправда сите очекувања. Анант и Радика ја крунисаа својата љубов, а на прославата им се придружија бројни познати личности, тајкуни и политичари......
Шерон Стоун се соблече во долна облека и ја повтори култната сцена: Сурово ваша (ФОТО)

Шерон Стоун се соблече во долна облека и ја повтори култната сцена: Сурово ваша (ФОТО)

clock13-07-2024
Актерката, која има 66 години, се огласи на Инстаграм за да сподели слика на која позира во црвена чипкаста долна облека, 32 години откако ја глумеше секси атентаторката Кетрин Трамел. Во познатата сцена на испрашување во Raw Passions, нејз
Нов пресврт во сагата Џеј Ло-Бен Афлек, Џенифер ѝ се пожалила на неговата поранешна сопруга

Нов пресврт во сагата Џеј Ло-Бен Афлек, Џенифер ѝ се пожалила на неговата поранешна сопруга

clock13-07-2024
Брачните несогласувања се сѐ погласни, поранешното дуо одморот го поминува одвоено, а неколку блиски извори потврдија дека Бен се иселил од нивната заедничка куќа и ги извадил сите свои работи. Според извор кој зборувал ексклузивно за Us We
Отфрлено е обвинението за убиство против Алек Болдвин, судењето е прекинато

Отфрлено е обвинението за убиство против Алек Болдвин, судењето е прекинато

clock13-07-2024
Судијата во Ново Мексико го отфрли обвинението за убиство од небрежност и го запре судењето против актерот Алек Болдвин бидејќи обвинителството, според проценката на судот, прикривало докази за тоа како боевата муниција завршила на филмскио
Луѓето се згрозени: Ногата на Десингерица ја излижа момче од публиката за време на настапот

Луѓето се згрозени: Ногата на Десингерица ја излижа момче од публиката за време на настапот

clock12-07-2024
Контроверзниот рапер Драгомир Деспиќ попознат како Десингерица настапи во клуб и повторно ги соблече патиките. Сепак, ова не е она што овојпат ја шокираше јавноста. Десингерица ја турна босата нога во првиот ред од публиката, а млад човек,
Тајната на успехот на Клинт Иствуд како глумец и режисер

Тајната на успехот на Клинт Иствуд како глумец и режисер

clock12-07-2024
Се вели, филмската режија носи многу поголема одговорност отколку самата глума, а Клинт Иствуд се чини дека знае како да се справи и со својата втора професија. Меѓу попознатите негови режисерски дела се „Непростено“ од 1992., награден со ч
Еминем го објави својот 12. студиски албум - „The Death Of Slim Shady (Coup De Grâce)“

Еминем го објави својот 12. студиски албум - „The Death Of Slim Shady (Coup De Grâce)“

clock12-07-2024
На плочата ѝ претходеа водечките синглови „Houdini“ и „Tobey“, во коишто учествуваат неговите пријатели - рапери од Детроит, Биг Шон и Бејбитрон. Албумот има вкупно 19 „траки“, а ја вклучува и познатата крилатица „Погоди кој се враќа“ (Gues
Свечено отворање на 64. ОХРИДСКО ЛЕТО: Рахлин и Македонската филхармонија за спектакуларен старт

Свечено отворање на 64. ОХРИДСКО ЛЕТО: Рахлин и Македонската филхармонија за спектакуларен старт

clock12-07-2024
Џулијан Рахлин, еден од водечките светски виолинисти на денешницата заедно со  Македонската филхармонија вечерва од 21 часот на Античкиот театар свечено ќе го отвори 64. издание на фестивалот „Охридско лето“....
Фото: Убавата Лиз Харли воодушеви во бикини

Фото: Убавата Лиз Харли воодушеви во бикини

clock12-07-2024
Но, сега атрактивната актерка го покажа најновото од својата колекција со што уште еднаш ги израдува фановите. Атрактивната „Лизи“, како што фановите и пријателите од милост ја нарекуваат, се уште има совршена става иако веќе има 60 години
logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk