logo
logo
logo

Спорт


Пеп Гвардиолa: Фоден е светска класа, моментално е најдобар играч во Премиерлигата!

Пеп Гвардиолa: Фоден е светска класа, моментално е најдобар играч во Премиерлигата!

clock03-03-2024
Манчестер Сити денеска во големото дерби против градскиот ривал Манчестер Јунајтед успеа да победи со 3:1, иако губеше со 0:1. Сепак кога беше најтешком, Фил Фоден одигра маестрално, постигна два прекрасни гола и направи пресврт од 0:1 н
Џирона немоќна кај Мајорка, сега е на -7 бода од Реал Мадрид!

Џирона немоќна кај Мајорка, сега е на -7 бода од Реал Мадрид!

clock03-03-2024
Џирона и дефинитивно го губи здивот кога станува збор за битката за самиот врв на табелата во Ла Лига. Вечерва Мајорка на свој терен славеше со 1:0 и тоа со голот на Копете во 33.минута. Па така сега Џирона како втора има -7 бод од Реал
Чудесна Болоња: Тимот на Тиаго Мота има шест од шест, триумф и над Аталанта! (ВИДЕО)

Чудесна Болоња: Тимот на Тиаго Мота има шест од шест, триумф и над Аталанта! (ВИДЕО)

clock03-03-2024
Оваа Болоња ама воопшто не се шегува. Попладнево во Бергамо момците на стратегот Тиаго Мота славеа како гости со 1:2 и со тоа сега имаат шест од шест, шест победи на последните шест меча во Серија А и сега дефинитивно се зацврстија на 4.
Тренерот на Валенсија: Од Реал без причина се бунтуваат

Тренерот на Валенсија: Од Реал без причина се бунтуваат

clock03-03-2024
Се уште се зборува за поништениот гол на Џуд Белингем во 99 минута по кој Реал остана без победата на гостувањето кај Валенсија. Во Реал се бесни затоа што судијата Манзано не го призна голот, а потоа покажа црвен картон за младиот англи
Мората промаши пенал, па се “извади“: Триумф на четата на Симеоне! (ВИДЕО)

Мората промаши пенал, па се “извади“: Триумф на четата на Симеоне! (ВИДЕО)

clock03-03-2024
Атлетико Мадрид попладнево на “Ванда Метрополитано“ со 2:1 успеа да слави над Бетис. Но не беше се така едноставно за четата на стратегот Диего Симеоне. Имено во 8.минута гостите си постигнаа автогол за водство на “јорганџиите“ од 1:0. В
Спектакл на “Итихад“: Фоден и Халанд го “обоија“ Манчестер во сино! (ВИДЕО)

Спектакл на “Итихад“: Фоден и Халанд го “обоија“ Манчестер во сино! (ВИДЕО)

clock03-03-2024
Големото градско дерби на Манчестер победа на Сити против Јунајтед од 3:1, и тоа со пресврт. Голема битка се водеше за тоа да се покаже кој е “главен“ во Манчестер, и таа битка ја доби четата на Пеп Гвардиола. Ова беше меч од 27.коло во
Баер на +10 од Баерн – победа во Келн и подобрување на рекордот без пораз!

Баер на +10 од Баерн – победа во Келн и подобрување на рекордот без пораз!

clock03-03-2024
Баер Леверкузен со победата на гостувањето кај Келн со 2:0 ја зголеми бодовната предност во однос на Баерн Минхен на десет бодови со што историската титула е на дофат. Денеска четата на Чаби Алонсо стигна до триумф и притоа го подобри ре
Нестварно промашување на Халанд на манчестерското дерби (видео)

Нестварно промашување на Халанд на манчестерското дерби (видео)

clock03-03-2024
Еден од најдобрите напаѓачи во Премиер лигата, Ерлинг Халанд се избрука во 43 минута од манчестерското дерби. Јунајтед води со 1:0, а во 44 минута Халанд имаше огромна шанса да изедначи меѓутоа го префрли голот од два-три метри. Несватли
Сасуоло поразен во Верона, крај на сезоната за Берарди, веројатно ќе го пропушти и ЕП

Сасуоло поразен во Верона, крај на сезоната за Берарди, веројатно ќе го пропушти и ЕП

clock03-03-2024
Во меч од 27.коло на италијанската Серија А, тимот на Верона со 1:0 го победи Сасуоло. Голот го постигна Свидерски во 79 минута. Напаѓачот на Сасуоло, Доменико Берарди го напушти мечот во 60 минута поради повреда и беше заменет. Неофициј
ИФАБ одлучи: Почнува тестирањето на три правила кои ќе го променат фудбалот

ИФАБ одлучи: Почнува тестирањето на три правила кои ќе го променат фудбалот

clock03-03-2024
Меѓународната асоцијација на фудбалски асоцијации (IFAB) го одобри судењето на новото правило кое може многу да го промени фудбалот и наиде на различни реакции. Така, во наредниот период ќе биде многу интересно да се следи што ќе се случ
Навивач им одржа лекција на фудбалерите на Дармштад по поразот од 6:0! (видео)

Навивач им одржа лекција на фудбалерите на Дармштад по поразот од 6:0! (видео)

clock03-03-2024
Екипата на Дармштад доживеа пораз од 6:0 од Аугзбург поради што настана тензична ситуација по завршување на натпреварот кога навивачи влегоа на теренот загрижени поради состојбата на тимот и малите шанси за опстанок во Бундеслигата. Лиде
Анчелоти: Што да кажам, ова е невидено!

Анчелоти: Што да кажам, ова е невидено!

clock03-03-2024
Карло Анчелоти го коментираше ремито 2:2 на неговиот Реал Мадрид против екипата на Валенсија во натпреварот од 27. коло на шпанската Ла Лига. Натпреварот заврши со огромен скандал. Во 97 минута Модриќ изведе корнер, топката беше исфрлена
Шоу на Меси и Суарез (ВИДЕО)

Шоу на Меси и Суарез (ВИДЕО)

clock03-03-2024
Интер Мајами победи со 5:0 во третиот натпревар сезонава, а Лионел Меси и Луис Суарез погодија два пати на мечот против Орландо Сити. Ова беа први голови во МЛС за уругвајскиот напаѓач кој оваа сезона им се приклучи на поранешните соигра
Не можеше без скандал – судијата свирна крај при центаршут по кој Белингем погоди за победа

Не можеше без скандал – судијата свирна крај при центаршут по кој Белингем погоди за победа

clock02-03-2024
Мечот меѓу Валенсија и Реал Мадрид заврши скандалозно. Валенсија водеше со 2:0, но Реал со головите на Винисиус стигна до реми. Меѓутоа остана да се зборува за моментот во 97 минута кога Модриќ изведе корнер, топката беше исфрлена но акц
„Кралевите“ губеа со 2:0 па cо голови на Винисиус стигнаа до бод во Валенсија

„Кралевите“ губеа со 2:0 па cо голови на Винисиус стигнаа до бод во Валенсија

clock02-03-2024
Лидерот во шпанската Ла Лига, Реал Мадрид освои бод на гостувањето кај Валенсија со тоа што одигра 2:2 во меч од 27.коло. Валенсија во период од три минути, поточно од 27 до 30 минута даде два гола преку Дуро и Јаремчук. Резултатот го на
Фиорентина одигра реми во Торино, крај на неверојатна серија на тренерот Италијано

Фиорентина одигра реми во Торино, крај на неверојатна серија на тренерот Италијано

clock02-03-2024
Екипата на Фиорентина одигра без голови на гостувањето кај Торино во 27.коло на Серија А. Торино имаше поништен гол во 39 минута кога Запата погоди, а судијата со помош на ВАР одлука го поништи поради претходен фаул. Торино во второто по
Рибери ќе биде тренер во Баерн (М)

Рибери ќе биде тренер во Баерн (М)

clock02-03-2024
Поранешниот француски репрезентативец Френк Рибери, кој најдолгиот период од кариерата го мина во Баерн Минхен, се враќа во клубот. Французинот во германскиот клуб помина 12 години, а сега ќе стане тренер во баварскиот тим. Рибери одлучи
logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk