logo
logo
logo

Кујна


АКО ПЛАЧЕТЕ ДОДЕКА ЧИСТИТЕ кромид, не правете ЕДНА МНОГУ ВАЖНА РАБОТА: Само нашите стари го знаеле овој одличен трик

АКО ПЛАЧЕТЕ ДОДЕКА ЧИСТИТЕ кромид, не правете ЕДНА МНОГУ ВАЖНА РАБОТА: Само нашите стари го знаеле овој одличен трик

clock12-02-2024
АКО ПЛАЧЕТЕ ДОДЕКА ЧИСТЕТЕ Кромид, НЕ ПРАВИ ЕДНА МНОГУ ВАЖНА РАБОТА: Само нашите стари го знаеле овој одличен трик...
КАКО ДА ГИ ЗАМРЗНЕТЕ ПРАВИЛНО ПИЛЕШКИ ЈАЈЦА: Што ако имате само жолчки или белки и колку долго можат да траат во замрзнувачот?

КАКО ДА ГИ ЗАМРЗНЕТЕ ПРАВИЛНО ПИЛЕШКИ ЈАЈЦА: Што ако имате само жолчки или белки и колку долго можат да траат во замрзнувачот?

clock31-01-2024
КАКО ДА ГИ ЗАМРЗНЕТЕ ПРАВИЛНО ПИЛЕШКИ ЈАЈЦА: Што ако имате само жолчки или белки и колку долго можат да траат во замрзнувачот?...
Брз рецепт за појадок: Не фрлајте стар леб, направете пита (ВИДЕО)

Брз рецепт за појадок: Не фрлајте стар леб, направете пита (ВИДЕО)

clock31-01-2024
Појадок кој брзо се подготвува, а уште побрзо се јаде...
Би пробале ли СЛАТКО ОД СЛАНИНА?!

Би пробале ли СЛАТКО ОД СЛАНИНА?!

clock26-01-2024
Мрсна и солена, шарена... сланината е деликатес
КРАЛСКИ ПАЛАЧИНКИ! Британската КРАЛИЦА ги правела по овој рецепт!

КРАЛСКИ ПАЛАЧИНКИ! Британската КРАЛИЦА ги правела по овој рецепт!

clock24-01-2024
КРАЛСКИ ПАЛАЧИНКИ! Британската КРАЛИЦА ги направила по овој рецепт!...
РЕЦЕПТ ЗА посна САРМА, ПОВКУСНА ОД МЕСО: Една состојка и дава посебен вкус

РЕЦЕПТ ЗА посна САРМА, ПОВКУСНА ОД МЕСО: Една состојка и дава посебен вкус

clock24-01-2024
РЕЦЕПТ ЗА посна САРМА, ПОВКУСНА ОД МЕСОТА: Една состојка и дава посебен вкус...
ТУРСКИОТ НАЧИН ДА СЕ ПРАВИ САРМА Е ХИТ: Ова никогаш не би го помислиле, но тоа е толку фантастично (видео)

ТУРСКИОТ НАЧИН ДА СЕ ПРАВИ САРМА Е ХИТ: Ова никогаш не би го помислиле, но тоа е толку фантастично (видео)

clock23-01-2024
ТУРСКИОТ НАЧИН ДА СЕ ПРАВИ САРМАТА Е ХИТ: Ова никогаш не би го помислиле, но тоа е толку фантастично...
Рецепт за богојавленска пача: Се подготвува за Крстовден и е задолжителна на празничната трпеза

Рецепт за богојавленска пача: Се подготвува за Крстовден и е задолжителна на празничната трпеза

clock19-01-2024
Рецепт за богојавленски пити: Подготвени се за Крстовден и се задолжителни на празничната трпеза...
Што грешиме кога подготвуваме КАЈГАНА? Еве што треба да заборавите

Што грешиме кога подготвуваме КАЈГАНА? Еве што треба да заборавите

clock09-12-2023
Што грешиме кога ја подготвуваме КАИГАНА? Еве што треба да заборавите...
Приказната за омилениот милиброд без која Божиќ во Италија е незамислив

Приказната за омилениот милиброд без која Божиќ во Италија е незамислив

clock05-12-2023
Приказната за омилената торта без која Божиќ во Италија е незамислив...
Оригинален рецепт за проја! Тајната е во оваа состојка (ВИДЕО)

Оригинален рецепт за проја! Тајната е во оваа состојка (ВИДЕО)

clock30-11-2023
Оригинален рецепт за проја! Тајната е во оваа состојка (ВИДЕО)...
Рецепт стар 400 години е откриен во италијанска таверна

Рецепт стар 400 години е откриен во италијанска таверна

clock30-11-2023
Рецепт стар 400 години е откриен во италијанска таверна...
Дали знаете како правилно да пржите кромид? Постои „цака“ која помага да се зачуваат сите хранливи материи - важно е!

Дали знаете како правилно да пржите кромид? Постои „цака“ која помага да се зачуваат сите хранливи материи - важно е!

clock30-11-2023
Дали знаете како правилно да пржите кромид? Постои „улов“ кој помага да се зачуваат сите хранливи материи - важно е!...
Овие 6 работи готвачите никогаш не ги нарачуваат во ресторан! Еве зошто

Овие 6 работи готвачите никогаш не ги нарачуваат во ресторан! Еве зошто

clock29-11-2023
Овие 6 работи готвачите никогаш не ги нарачуваат во ресторан! Еве зошто...
Посните "праски" се јадат за кратко време, а подготовката е многу едноставна

Посните "праски" се јадат за кратко време, а подготовката е многу едноставна

clock25-11-2023
осните праски се јадат за кратко време, а подготовката е многу едноставна...
Зимска магија во чаша: рецепти за греено вино за сечиј вкус

Зимска магија во чаша: рецепти за греено вино за сечиј вкус

clock24-11-2023
Грееното вино е магична напитка која ја пречувува топлината и уште повеќе ја згреава атмосферата. Идеално е за студените есенски и зимски денови, создавајќи убава аура околу вас. За сите кои планираат седенки со пријателите или бл...
ПОЛНЕТО ПИЛЕ  вкусно и не дебелее

ПОЛНЕТО ПИЛЕ вкусно и не дебелее

clock22-11-2023
ПОЛНЕТО ПИЛЕ е лудо вкусно и не дебелее...
logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk