logo
logo
logo

Драма во Призрен: Пијан татко со нож ја избодел 21- годишната ќерка

Vecer | 14.06.2024

Драма во Призрен: Пијан татко со нож ја избодел 21- годишната ќерка

Од Регионалниот полициски центар во Призрен потврдија дека А.Ш. (44) со нож ја нападнал ќерката Е.Ш. (21), нанесувајќи ѝ повреди на грбот, пренесува Телеграф.

Состојбата на повредената девојка е критична и лекарите се борат за нејзиниот живот во болницата во Призрен. Со оглед на тоа дека таткото бил пијан, по наредба на надлежен обвинител му е одредена мерка притвор во траење од 48 часа.

Случајот е опишан како обид за убиство.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk