logo
logo
logo

Кушнер во дводневна посета на Косово

Vecer | 11.06.2024

Кушнер во дводневна посета на Косово

Кушнер ќе има средби со претседателката Вјоса Османи и премиерот Албин Курти.

На 12 јуни на свечена седница ќе се обрати и во Собранието на Косово. Најавена е и неговата посета на Грачаница и средба со епископот Рашко-Призренски Теодосије. Кушнер беше на чело на УНМИК од 1999 до 2001 година. Тој е поранешен министер за надворешни работи на Франција./МИА

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk