logo
logo
logo

Млад рибар загина во Србија- трската му се закачила на далновод

Vecer | 03.09.2023

Млад рибар загина во Србија- трската му се закачила на далновод

Тој починал рано утрово од изгореници во нишкиот клинички центар, дознава Телеграф во оваа лесковачка населба. Како што неофицијално дознава Телеграф за несреќниот Р.Ј. (20) , тој секој викенд со другарите одел на риболов, што го правел и вчера попладне.

Несреќата се случила кога Р.Ј. за да ја фрли јадицата што е можно подобро, најверојатно го закачил кабелот на блискиот далновод ...

Ова е втор случај на смрт на невнимателни риболовци на брегот на Јужна Морава, бидејќи во овие краишта се уште се сеќаваме на смртта на момче кое се обидело да ја фрли јадицата што подалеку од железничкиот мост за подобар улов, објави српски Телеграф.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk