logo
logo
logo

Протест на земјоделците од Грција, го блокираат граничниот премин Евзони

Vecer | 26.02.2024

Протест на земјоделците од Грција, го блокираат граничниот премин Евзони

Според инфомрациите од регионалниот центар за гранични работи Југ при МВР, преминот Евзони  бил блокиран од 12 до 16 часот за влез на товарни и патнички возила..

Земјоделците повеќе од еден месец бараат од Владата да ги исполни сите нивни барања поврзани со зголемените трошоци за производство, а иако на средбата со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис пред десетина дена им беа соопштени дополнителни мерки, изразија незадоволство и продолжија со активностите, кои кулминираа со големиот протест во Атина.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk