logo
logo
logo

Расте бројот на заболени со корона во Србија, над 3.800 заболени за последните седум дена

Vecer | 28.09.2023

Расте бројот на заболени со корона во Србија, над 3.800 заболени за последните седум дена

19.321 лице биле тестирани за корона вирус, објави веб-страницата covid19.rs.

Вкупниот број на тестирани лица е 13.108.200.

Од почетокот на епидемијата до сега се регистрирани вкупно 2.556.026 заболени лица.

Следното ажурирање на бројките е на 5 октомври, објави Телеграф.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk