logo
logo
logo


Наташа Беквалац откри како симнала 10 кг: СЕГА ГРМИ!

Наташа Беквалац откри како симнала 10 кг: СЕГА ГРМИ!

clock13-04-2024
Изгледот на Наташа Беквалац отсекогаш бил коментиран, но дури и кога признала дека качила неколку килограми, секогаш важела за неверојатна убавица. Пејачката во последните две години ја усоврши својата линија - иако признава дека генетиката игра голема улога во нејзиниот изглед, Ната признава дека дисциплинираниот однос кон храната е заслужен за нејзиниот изглед по 40-тата година. - На мои години не станува збор да можам да јадам што
Авион на Туркиш Ерлајнс добил закана за бомба, итно слетал во Букурешт-патниците евакуирани

Авион на Туркиш Ерлајнс добил закана за бомба, итно слетал во Букурешт-патниците евакуирани

clock13-04-2024
Непосредно пред да влезат во романскиот воздушен простор, тие добиле закана за бомба. Пилотот веднаш прогласил вонредна состојба и го контактирал центарот за контрола на летање на Романија, барајќи итна дозвола за слетување на аеродромот во
Луис Алберто: Си одам, не сакам ни евро повеќе од Лацио

Луис Алберто: Си одам, не сакам ни евро повеќе од Лацио

clock13-04-2024
Лацио пред своите гледачи вчера ја совлада Салернитана со убедливи 4:1, но сепак, по натпреварот како бомба одекна веста дека Луис Алберто, еден од најдобрите играчи на Лацио, побарал раскин на договорот и дека го напушта клубот. “Послед
Полицијата го застрела напаѓачот во Сиднеј, кој уби најмалку четири лица (ВИДЕО)

Полицијата го застрела напаѓачот во Сиднеј, кој уби најмалку четири лица (ВИДЕО)

clock13-04-2024
Џејсон, еден од купувачите евакуирани од центарот, изјавил за австралиски 9 вести дека го видел наводниот напаѓач со „голем нож“. Photos emerge of the crazed stabber in Sydney Bondi junction. Looks ✡️ Returned IDF Dual Citizen? pic.twitter
Херои во нападот со нож во трговски во Сиднеј: Спасиле избодено бебе од искрварување (ВИДЕО)

Херои во нападот со нож во трговски во Сиднеј: Спасиле избодено бебе од искрварување (ВИДЕО)

clock13-04-2024
Бебето и мајката биле избодени со нож. „Мајката дојде со бебето и ми го фрли, јас го фатив, изгледаше многу лошо“, рекол мажот. Тие рекоа дека помогнале со држење на бебето, обидувајќи се да го спречат крварењето со облека од продавница и п
Шлепер се заби во општинска зграда во Тексас, еден загинат и 13 повредени

Шлепер се заби во општинска зграда во Тексас, еден загинат и 13 повредени

clock13-04-2024
Официјални лица за спроведување на законот соопштија дека возачот на украдениот шлепер е уапсен и идентификуван како Кленар Паркер (42) од Чапел Хил, Северна Каролина, САД, објави Си-Ен-Ен. Уапсениот возач добил кривична пријава за повеќе к
Николоски: Пендаровски е човек кој нема допир со сопствената држава и народ

Николоски: Пендаровски е човек кој нема допир со сопствената држава и народ

clock13-04-2024
Македонија во моментов има претседател на држава на заминување кој веројатно е најодродениот претседател кој државава го видела. Човек кој нема допир нити со сопствената држава, нити со сопствениот народ. Мислам мапата да ја извадиме и да му речеме Стево Пендаровски ако погодиш кај е Беровци имаш втор мандат, без избори ќе остане и втор мандат, но нема поима кај сте и што сте нити знае дека воопшто постоите, тоа е тажната вист...
ПРВИ СНИМКИ ОД ХОРОРОТ во Сиднеј: Морбидни сцени по нападот во трговски центар - КРВ НА СИТЕ СТРАНИ

ПРВИ СНИМКИ ОД ХОРОРОТ во Сиднеј: Морбидни сцени по нападот во трговски центар - КРВ НА СИТЕ СТРАНИ

clock13-04-2024
Повеќе посетители на трговскиот центар Бонди во Сиднеј
Еден загинат, десетици туристи заробени во жичарница во Анталија (ВИДЕО)

Еден загинат, десетици туристи заробени во жичарница во Анталија (ВИДЕО)

clock13-04-2024
Еден од столбовите на жичарницата Тунектепе вчера од засега непознати причини се урна, а осум лица во кабината, која што се распадна по ударот во столбот, паднаа на карпеста површина. Во несреќата едно лице загина, а седум лица, меѓу кои д
Драма во трговски во Сиднеј: Повеќе луѓе се избодени со нож, сите бегаат во паника (ВИДЕО)

Драма во трговски во Сиднеј: Повеќе луѓе се избодени со нож, сите бегаат во паника (ВИДЕО)

clock13-04-2024
Сведоците го виделе мажот како трча и ги напаѓа луѓето со нож, пред трговскиот центар да биде евакуиран и блокиран. Медиумите јавуваат дека наводно четири лица биле избодени со нож, а едно е мртво. Напаѓачот со нож наводно бил застрелан од
УЕФА отвори постапка против Барселона поради расистички скандирања во Париз

УЕФА отвори постапка против Барселона поради расистички скандирања во Париз

clock13-04-2024
УЕФА отвори дисциплинска постапка против Барселона, откако најмалку двајца навивачи на каталонскиот состав имитирале мајмунски звуци и покажувале нацистички поздрави за време на четвртфиналниот натпревар од Лигата на шампионите против ПС
Русија успешно тестираше интерконтинентална балистичка ракета

Русија успешно тестираше интерконтинентална балистичка ракета

clock13-04-2024
На 12 април 2024 година, од четвртиот државен централен интерконтинентален полигон Капустин Јар во регионот Астрахан, борбениот екипаж на Стратешките ракетни сили изврши успешно лансирање на интерконтинентална балистичка ракета од мобилен р
Георгиева го задржа директорското место на ММФ

Георгиева го задржа директорското место на ММФ

clock13-04-2024
Вториот петгодишен мандат на Георгиева беше потврден со консензус. Новиот мандат на Георгиева (70), која беше единствената кандидатка, ќе почне на 1 октомври, на крајот на нејзиниот досегашен мандат. 
Труење е причината поради која Де Бруине не играше против Реал (М)

Труење е причината поради која Де Бруине не играше против Реал (М)

clock13-04-2024
Стана познато зошто Кевин Де Бруине не се појави во составот на Манчестер Сити на првиот меч со Реал (М) во четвртфиналето на ЛШ. Според медиумите во Анлиха, тој се затрул со храна во хотелот во Мадрид, каде тимот престојуваше. Белгиецот
ТРАГЕДИЈА ВО АНТАЛИЈА, ИМА ЖРТВИ: Се урнал ѕид од жичница, а кабина се искршила на парчиња по удар во карпа

ТРАГЕДИЈА ВО АНТАЛИЈА, ИМА ЖРТВИ: Се урнал ѕид од жичница, а кабина се искршила на парчиња по удар во карпа

clock13-04-2024
Едно лице загина, седум се повредени
Максим: Ахмети и Груби ќе ги пратиме каде што им е местото, а овие сега од СДСМ во политичка пензија

Максим: Ахмети и Груби ќе ги пратиме каде што им е местото, а овие сега од СДСМ во политичка пензија

clock12-04-2024
Димитриевски вечерва од Кавадарци порача: Сакаат да не уништат, но...
ОВА ДИВО РАСТЕНИЕ Е СТО ПАТИ ПОМОЌНО ОД ЛУК: Се користи во народната медицина, еве од кои болести лечи

ОВА ДИВО РАСТЕНИЕ Е СТО ПАТИ ПОМОЌНО ОД ЛУК: Се користи во народната медицина, еве од кои болести лечи

clock12-04-2024
ОВА ДИВО РАСТЕНИЕ Е СТО ПАТИ ПОМОЌНО ОД ЛУК: Се користи во народната медицина, еве од кои болести лечи...
logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk