logo
logo
logo

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП: Еве што предвидуваат ѕвездите за септември

Vecer | 01.09.2023

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП: Еве што предвидуваат ѕвездите за септември

Овен

Работа

Месечниот хороскоп за септември 2023 година вели дека овенот најмногу ќе се посвети на решавање на сопствените проблеми. Ќе се трудите да најдете нови начини за заработка, а советот на ѕвездите е да се испробате на работи поврзани со комуникација, работа со луѓе. Финансиската состојба е нестабилна.

Љубов

Обидете се да избегнувате длабоки врски со луѓе кои штотуку сте ги запознале. Можеби ќе ви изгледа егзотично и интересно, но ќе ви донесе само разочарување и болка.

Здравје

Можни се мускулни болки, стресот си го зема својот данок.

Бик

Работа

Септември ќе биде поволен месец за оние бикови кои се занимаваат со креативна работа. Нема да ви недостига инспирација, таа ќе ве мотивира да работите на маркетинг на вашите идеи. Очекувајте поттик во кариерата, вашите напори ќе бидат забележани.

Љубов

Ѕвездите препорачуваат овој топол есенски месец повеќе да му верувате на срцето отколку на главата. Личноста која прерано ја отпишавте би можела да најде начин да влезе во вашиот живот. Нема да зажалите!

Здравје

Хармонијата во семејните и љубовните односи ви носат мир и добро расположение

Близнаци

Работа

Ако се потпрете само на сопствените сили и личното искуство, ќе направите голема грешка. Во септември ќе ви се случат некои необични ситуации и на работа и во личниот живот. Затоа, ако е можно, искористете го искуството на другите за полесно да ги решите проблемите. Финансиската ситуација зависи исклучиво од обемот на работа што ја вложувате.

Љубов

Пазете се од токсични луѓе, особено ако сте имале врски со нив во минатото. Некои луѓе би можеле да ви љубоморат и да ви ја нарушат љубовната хармонија. Добар месец за слободни, преку пријатели запознаваат интересни личности со кои би можеле да стапат во романтична врска.

Здравје

Внимавајте на исхраната и движете се повеќе.

Рак

Работа

Раковите во септември практично нема да можат да „кренат глава“ од работа. Доволно се одморивте, се наполнивте со енергија и сега лесно ги извршувате сите задачи. Очекувајте награда. Невработените припадници на овој знак во септември би можеле да добијат понуда за работа каде што ќе можат да го изразат својот талент во најдобро светло. Не го пропуштајте.

Љубов

Зафатените луѓе очекуваат мирен месец, ќе се фокусираат на семејството и плановите за иднината. Слободните треба да работат на некои од нивните внатрешни сомнежи и проблеми пред да се вклучат во врска.

Здравје

Грижете се повеќе за вашето здравје. Кај постарата генерација е можно влошување на хроничните заболувања.

Лав

Работа

Септември ќе биде знак за контакти и постојани преговори. Очекувајте да поминете многу време во комуникација со различни луѓе и преговарање преку телефон. Иако овие задачи не ве прават среќни – напротив, бидете трпеливи. Секој разговор, секој нов контакт ќе се исплати. Очекувајте награда на крајот на месецот.

Љубов

Овој месец се влоши односот со спротивниот пол, има недоразбирање кое не можете да го надминете и да продолжите понатаму. Во врската ќе се чувствувате како постојано да се вртите во кругови. Слободните имаат можност за авантура и флерт, но ништо подлабоко.

Здравје

Можни се проблеми на патувањето, понесете патничка аптека.

Девица

Работа

Месечниот хороскоп за септември 2023 година вели дека девиците не треба да очекуваат големи успеси овој месец. Целата сила ќе ја насочи кон некои семејни работи, рутински ќе си ја врши работата. Ова е добар месец за купување скапи предмети или мебел за домот.

Љубов

Девиците кои се во брак или долги врски би можеле да решат некои прашања поврзани со недвижнини во втората половина од месецот. Слободните припадници на овој знак кон средината на септември влегуваат во страсна романса со добри изгледи за иднината.

Здравје

Склони сте да ги преувеличувате вашите заболувања, а тоа ви штети.

Вага

Работа

Месечниот хороскоп за септември 2023 година вели дека вагата ќе се распарчи. На сите ќе им треба нивната помош, на колегите им треба совет и иновативни идеи. Негативната страна на оваа „популарност“, колку и да е ласкава за егото на Вагите, е тоа што тие нема да добијат дополнително плаќање. Сепак, финансиите се стабилни во септември.

Љубов

Планирањето, големите набавки, дури и реновирањето ќе го одбележат септември во животот на зафатените ваги. Оние кои не се зафатени можат да се надеваат на случајна средба со интересна личност, а ова познанство има добри шанси да се претвори во нешто посериозно.

Здравје

Обидете се да спиете доволно, го исцрпувате телото.

Скорпија

Работа

Овој месец, скорпиите ќе бидат посветени на задачи кои не можеле да ги завршат во минатото. Колективот многу ќе се потпира на вас. Мора да поставите граници на време. Ѕвездите не препорачуваат никакви инвестиции во септември, ниту пак да позајмувате пари. Финансиските прашања решавајте ги полека, добро размислете пред секоја одлука.

Љубов

Партнерските односи се напнати, особено ако треба да донесете некои важни одлуки за иднината во септември. Слободните скорпии очекуваат возбудлив месец, многу дружење, забава, флерт…

Здравје

Овој месец некои од вашите стравови излегуваат на виделина. Размислете за разговор со професионалец.

Стрелец

Работа

Стабилната финансиска ситуација ќе ви даде простор да се опуштите и да ги планирате патувањата. Потрудете се да комбинирате „убаво и корисно“, да завршите некои работи додека сте на пат и разгранете ја вашата мрежа на контакти. Ќе добиете многу корист, а најдобро би било да оставите малку пари на страна.

Љубов

Стрелците „пукаат“ од носталгија, паметат се од почетокот на врската – настани, чувства… Ова би можело да ја ревитализира вашата врска. Помладиот стрелец очекува разочарување. Ова не е најдобро време да започнете нова романса.

Здравје

Решивте да се посветите на здрав живот и да го подобрите вашиот изглед. Некои стрелци одат во теретана, други се разубавуваат во козметички салони.

Јaрец

Работа

Септември ќе биде исклучително поволен месец за јарците, ги очекува успех во речиси сите потфати. Многу работа, но ќе има и награди. Не одбивајте контакти на работа, важно е претпоставените да ве следат. Нивото на вашите приходи директно зависи од тоа колку сте „социјални“ во овој период.

Љубов

Бидете активни, преку заеднички акции ќе го подобрите односот со партнерот. Втората половина од месецот ќе биде нешто помирна за заљубените парови. Слободните јарци учат важна животна лекција од своето минато.

Здравје

Здравјето ви е добро, внимавајте на исхраната.

Водолија

Работа

Во септември водолиите ќе бидат многу енергични и активни. Вашиот мозок „работи 300 на час“, успешно и лесно ги решавате сите задачи кои ќе ви стојат на патот. Вешти сте во комуникацијата, лесно остварувате корисни познанства. Можно е да имате нешто поголеми трошоци, но на крајот на месецот може да очекувате бонус.

Љубов

Во емотивна смисла, овој месец особено се ослободувате од тешките врски, мисли и чувства. Вистинско задоволство е да се биде во врска со вас. Тие можат слободно да „летаат од цвет на цвет“ во текот на целиот септември.

Здравје

Внимавајте на храната со поминат рок или непроверени ресторани, постои ризик од вознемирен стомак.

Риби

Работа

Месечниот хороскоп за септември 2023 година ги предупредува рибите да не се истакнуваат премногу. Овој месец најдобро би било да не преземате одговорни работи, можни се недоразбирања кои би можеле да ве „скршат“. Сега не е време да барате покачување, почекајте до следниот месец.

Љубов

Можни се проблеми во бракот или врската, кавги предизвикани од откривање на некои тајни на партнерот. Ѕвездите советуваат да не се брза со одлуките. Слободните риби ќе имаат многу можности за флертување, но ништо сериозно.

Здравје

Чувствувајте се добро, внимавајте на исхраната и зголемете ја физичката активност.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk