logo
logo
logo

ПРОРОШТВОТО НА БАБА ВАНГА ЗА 2023 ГОДИНА: Балканскиот Нострадамус даде СТРАШНИ предвидувања! Дали ОВА веќе се остварува?!

Vecer | 25.09.2023

ПРОРОШТВОТО НА БАБА ВАНГА ЗА 2023 ГОДИНА: Балканскиот Нострадамус даде СТРАШНИ предвидувања! Дали ОВА веќе се остварува?!

Предвидувањата на Баба Ванг за 2023 година не ветуваат мирна година.

Пророчица Баба Ванѓа го „видела светот“ до 5079 година - кога го предвидела „крајот на светот“! Ванѓа наводно ја предвидела и смртта на принцезата Дијана, неславниот крај на Хитлер и Сталин, нападот на трговскиот центар во Њујорк, распадот на СССР, а предвидувањата за 2023 година не се баш добри.

-  Орбитата на Земјата се менува

Баба Ванѓа предвиде дека во 2023 година Земјата некако ќе доживее промена во својата орбита - иако не беа дадени детали. Без оглед на тоа каква би можела да биде таа промена, се смета дека ќе има катастрофални последици, доколку се случи.

Доколку се наруши рамнотежата на планетата, тоа може да доведе до несакани и крајно штетни промени на климата и нивото на морето.

Ако планетата Земја се приближи до Сонцето, тоа би резултирало со брзо топење на глечерите, зголемување на нивото на морето и глобална вонредна состојба да се обиде да се справи со промената.

Меѓутоа, ако планетата се оддалечи уште подалеку од Сонцето, ќе влеземе во ледено доба со долги часови темнина, што би предизвикало сосема поинаков сет на катастрофални ефекти за животот на Земјата.

- Развој на биолошко оружје

Исто така, пророчицата рече дека една „голема земја“ ќе спроведе студии за биолошко оружје врз луѓе, што ќе резултира со смрт на илјадници луѓе. Но, во моментов, Конвенцијата за биолошко оружје на Обединетите нации забранува вакви експерименти. И покрај ова, има некои земји за кои се верува дека веќе водат потенцијални дивизии за биолошко оружје зад сцената.

- Нуклеарна експлозија

Ванѓа предупреди и на уште едно страшно пророштво - потенцијална експлозија на нуклеарна централа. Ова застрашувачко предвидување доаѓа по нејзиното наводно предвидување за катастрофата во Чернобил и во контекст на загриженоста на светот за ситуацијата во Украина. Дури и најмала грешка во нуклеарната централа Запорожје може да доведе до катастрофа која би имала страшни последици за многу европски земји.

- Сончеви цунами

Бугарски јасновидец предвиде доаѓање на соларна бура од размери досега невидени на планетата Земја. Сончевите бури се случуваат кога излив на енергија се ослободува од Сонцето, испраќајќи електрични полнежи, магнетни полиња и радијација кои се движат кон Земјата. Иако ова се случило во многу наврати, се гледа само како феномен на небото - како зелената нијанса на северната светлина. Овие помоќни соларни бури предвидени од Баба Ванга ќе предизвикаат штета на технологијата, па дури и може да доведат до масовни прекини на електричната енергија и дефекти на комуникацијата - што може да предизвика цела низа проблеми.

- Крај на природно породување и почеток на лабораториски раѓања

Визијата на Баба Ванѓа за 2023 година го вклучува крајот на природното човечко раѓање. Во оваа дистописка проекција, властите забрануваат породување и целиот човечки живот се одгледува во лабораторија. Така, лидерите и медицинските експерти би можеле да одлучат кој ќе се роди, додека родителите би можеле да ги приспособат нивните карактеристики и изглед, како што се бојата на косата и очите. Ова е дефинитивно едно од најчудните предвидувања на Ванга - и ги поттикнува стравувањата од пад на наталитетот.

Нејзините пророштва не завршуваат тука, таканаречените предвидувања на Ванга гледаат многу подалеку во иднината - до 4599 година, кога таа верува дека човештвото ќе постигне бесмртност, по што следи тврдењето дека во 5078 година луѓето ќе го напуштат нашиот универзум

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk