logo
logo
logo

Екс директорот на ФЗОМ

“Клиниката за онкологија е слика за државава“

Vecer | 03.09.2023

“Клиниката за онкологија е слика за државава“

Клиниката за онкологија е слика за државава, оптшествово, луѓево, вели поранешниот директор на Фондот за здравство Сашо Стефаноски.

Тоа е гадна и жална слика, слика на општествен и човечки пораз. Нема поголем грев! Кога нема систем, нема контрола, нема совест, а има анархија, криминал, злосторства, МОРА да има одговорност поради чесните луѓе, фамилиите на пациентите и наредните генерации, вели Стефаноски.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk