logo
logo
logo

При сообраќајка во Козле, се запалиле автомобил и мотор

Vecer | 02.09.2023

При сообраќајка во Козле, се запалиле автомобил и мотор

Експлозија попладнево одекна во скопската населба Козле откако се судриле БМВ 3 и мотор. Според очевидци, по судирот експлодирал моторот по што се запалиле двете возила, објави Република.

Несреќата се случила на крстосницата во близина на слаткарницата „Канела“.

Противпожарна екипа веднаш пристигнала на местото на настанот.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk