logo
logo
logo

Случајот Онкологија ги вознемири граѓаните

“Сомнежот се роди кога по четвртата примена „хемотерапија“ - не и падна косата“

Vecer | 03.09.2023

“Сомнежот се роди кога по четвртата примена „хемотерапија“ - не и падна косата“

Откако беше обелоденета злоупотребата на биолошките лекови против рак, кога, според сомнежот, на пациенти им се давало физиолошки раствор, а лекот се препродавал на Косово, не стивнуваат коментарите и личните приказни за лошото искуство со биолошките лекови.

На статусот на новинарката која подолго време пишува за овој проблем, Ирена Мулачка, своето искуство го раскажа корисничка на социјалните мрежи:

https://vecer.mk/makedonija/osomnichenite-za-kriminalot-na-onkologija-se-prva-liga-partiski-vojnici-na-sdsm-i-dui/

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk