logo
logo
logo

Фиорентина и Болоња носат по бод од гостувањата! (ВИДЕО)

Vecer | 28.09.2023

Фиорентина и Болоња носат по бод од гостувањата! (ВИДЕО)

Вечерва се одиграа уште два меча од 6.коло во Серија А, и двете завршија без победник.

Фросининена свој терен ја дочека Фиорентина,имаше негатива по голот на гостите во 19.минута преку Гонзалез, а домашните израмнија во 70.минута со голот на Соуле за конечни 1:1.

На вториот меч силите ги одмерија Монца и Болоња, а таа средба заврши без голови.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk