logo
logo
logo

Фиорентина со голем пресврт до победа против Лацио

Vecer | 26.02.2024

Фиорентина со голем пресврт до победа против Лацио

Фиорентина дојде до важна победа против Лацио, по пресврт, на домашен славеше со 2-1 во рамките на 26. коло во Серија А. Со овој триумф, Фиорентина се искчаи на седмата позиција на табелата, се наоѓа на седум бода од четвртопласираната Болоња. Додека пак Лацио е осми со 40. бода.

Лацио поведе во 45. минута преку Луис Алберто. Во Во 61. минута Кајоде изедначи на 1-1. Бонавентура го совлада голманот Проведел за 1-2. Претходно, во 68. минута Гонзалез промаши пенал.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk