logo
logo
logo

Интер ја покажа силата, Радоњиќ за радост на Торино

Vecer | 03.09.2023

Интер ја покажа силата, Радоњиќ за радост на Торино

Тимот на Интер предмалку на домашен терен во рамките од третото коло од Серија А, ја совлада Фиорентина со 4:0, и на тој начин покажа дека во моментов е во екстра форма.

По само 23. минути игра Турам погоди за 1:0, а на втор погодок се чекаше до 53. минута кога реализираше Лаутаро. Чалханоглу само пет минути подоцна зголеми на 3:0, а конечните 4:0 ги постави Лаутаро со својот втор погодок.

Од друг страна пак, екипата на Торинор со голот на Немања Радоњиќ во шестата минута од продолжението на мечот успеа да слави на домашен терен против Џенова и д стигне до злато вредни три бода.

 


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk