logo
logo
logo

Јувентус на рутина против Емполи

Vecer | 03.09.2023

Јувентус на рутина против Емполи

Тимот на Јувентус во вечерниот термин од Сериј А, обезбеди победа против тимот на Емполи на гостински терен со 0:2.

Стрелци на головите беа Данило во 24 минута, и Киеза во вториот дел. Влаховиќ имаше можност да го удвои водството на гостите уште во првото полувреме но го промаши ударот од белата точка.

Од друга стран па Лече преку Крстовиќ и Стрефеза пред своите гледачи ја победи Салернитана со 2:0.

 


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk