logo
logo
logo

Клосе нов тренер на некогаш славниот германски клуб!

Vecer | 11.06.2024

Клосе нов тренер на некогаш славниот германски клуб!

Легендарниот Мирослав Клосе и официјално е нов шеф на стручниот штаб на Нирнберг. Клуб кој некогаш важеше за еден од гигантите во германскиот фудбал а сега тавори веќе неколку години во второлигашкото друштво.

Инаку ова за Клосе ќе биде втор клуб во неговата тренерска кариера, претходно го водеше австрискиот Алтах.

Ова е сјаен клуб. Има традиција, страст, армија навивачи – тоа го респектирам. Затоа и ја прифатив оваа понуда“ изјави Клосе.

Инаку пред две децении и повеќе, за Нирнберг настапуваше и нашиот Саша Ќириќ.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk