logo
logo
logo

Коло Муани им пресуди на „своите“ (ВИДЕО)

Vecer | 09.12.2023

Коло Муани им пресуди на „своите“ (ВИДЕО)

Фудбалерите на ПСЖ славеа против Нант со 2-1 во рамките на 16 коло во Лига1. Херојот на домшниот состав беше Коло Муани, кој во 83 минута ги постави конечните 2-1.

ПСЖ потешко од очекувањата дојде до победата. Во 41 минута Баркола донесе водство од 1-0, но гостите после десет минути игра во вториот дел израмнија на 1-1 преку Мостафа Мохамед.

Коло Муани, стрелецот на победничкиот гол не се радуваше, го испочитува својот некогашен тим.

Тимот на Луис Енрике останува лидер со шест бода повеќе од второпласираниот Монако, Нант е деветти со 18 бодови.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk