logo
logo
logo

Лука Модриќ бесен, а Карло молчи: Не знам што направил!

Vecer | 09.12.2023

Лука Модриќ бесен, а Карло молчи: Не знам што направил!

Реал Мадрид освои бод на гостувањето во Севиља против Бетис (1:1), а натпреварот го одбележа лутата реакција на хрватскиот играч Лука Модриќ по замената во 70. минута.

Тој го фрли шишето со вода, а потоа шутна на подот. Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти тврди дека не знае што се случило: „Лука Модриќ? Немам поим што се случи“, изјави искусниот Италијанец.

Тренерот на Реал Мадрид по натпреварот истакна дека резултатот 1:1 бил апсолутно фер.

„Натпреварот беше многу добар, двете екипи одиграа одличен фудбал и резултатот е фер“, изјави италијанскиот стручњак и додаде:

“Работите не одат секогаш како што планирате. Многу е тешко да се игра на овој стадион. Веќе размислуваме за следниот натпревар. Тие постигнаа одличен гол и тоа е тоа. Задоволен сум, не можете секогаш да победувате “, изјави тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk