logo
logo
logo

Милнер и Велбек ги продолжија договорите со Брајтон

Vecer | 15.05.2024

Милнер и Велбек ги продолжија договорите со Брајтон

Англискиот премиерлигаш Брајтон објави дека ги продолжил договорите со искусните фудбалери Џејмс Милнер и Дани Велбек. Играчот од средниот ред Милнер ставил потпис на едногодишен договор, додека напаѓачот Велбек потпишал двегодишен договор.
Милнер дојде во Брајтон минатата година после осум години поминати во Ливерпул, додека Велбек дојде во 2020 година од Ватфорд, а претходно играше за Арсенал и Манчестер Јунајтед.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk