logo
logo
logo

Окафор од клупата за победа на Милан во Рим (ВИДЕО)

Vecer | 01.03.2024

Окафор од клупата за победа на Милан во Рим (ВИДЕО)

Фудбалерите на Милан со голот на резервистот Окафор го совладаа тимот на Лацио во Рим со 1:0 во 27. коло од италијанската Серија А.

„Росонерите“ тешко стигнаа до триумфот во главниот град на Италија и дури откако ја искористија бројчаната предност на теренот по исклучувањето на Пелегрини дојдоа до гол за победа.

Нервозата достигна точка на вриење во фиишот, кога Лацио остана без Марушиќ и Гендузи, кои беа исклучени на крајот од натпреварот.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk