logo
logo
logo

Ова се десетте ѕвезди кои за првпат ќе играат на ЕП!

Vecer | 11.06.2024

Ова се десетте ѕвезди кои за првпат ќе играат на ЕП!

До стартот на ЕУРО 2024 кое ќе се одржи во Германија, остануваат само уште три дена. Фудбалските фанови се во транс, сите со нетрпение го очекуваме Европскиот фудбалски самит што се вели.

Сепак за десет големи фудбалски ѕвезди ова ЕУРО ќе биде посебно. Имено тие за првпат ќе играат на едно ЕП.

А тоа се Дани Карвахал (Шпанија), потоа тука се тројца Французи и тоа Ориелен Чуамени, Тео Ернандез, Ферланд Менди, следуваат Андриј Лунин (Украина), тука е и Јан Облак (Словенија). За првпат на ЕП ќе играат и Квича Кварацкелија (Грузија), Душан Влаховиќ (Србија) и Доминик Собослаи (Унгарија).

Секако дека не смее да се заборави и на Вирџил ван Дајк (Холандија) кој на минатото ЕП не настапи поради повреда.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk