logo
logo
logo

Павловиќ го пропушти ЕУРО, но затоа потпиша со Баерн до 2029! (ФОТО+ВИДЕО)

Vecer | 16.06.2024

Павловиќ го пропушти ЕУРО, но затоа потпиша со Баерн до 2029! (ФОТО+ВИДЕО)

Германскиот репрезентатиц со српско потекло, Александар Павловиќ го продолжи договорот со Баерн Минхен до 2029 година. Ова официјално утринава го објквија “баварците“ на своите социјални мрежи.

Интересно, Павловиќ имаше понуда да игра за Србија, но тој ја одбра Германија и беше ставен на списокот за ЕП. Сепак за негова голема жал и тоа пред стартот на првенството се разболе, па селекторот Јулиан Нагелсман мораше да повика друг играч место него.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk