logo
logo
logo

Урнебесно: Албанец кршеше шпагети, Италијанец го моли да не го прави тоа! (ВИДЕО)

Vecer | 15.06.2024

Урнебесно: Албанец кршеше шпагети, Италијанец го моли да не го прави тоа! (ВИДЕО)

Попладнево Дортмунд беше преплавен од фанови на Италија и Албанија, се разбира дека повеќе ги имаше овие вториве, се наведува бројка од 50.000 луѓе. Кога двете навивачки групи се среќаваа имаше интересни моменти, како овој на пример. Имено еден Албанец кршеше шпагети, тоа е нешто свето за Италијанците, а еден нивни фан просто го молеше Албанецот да не го прави тоа.

Се разбира дека ова беше шега, тоа може да се погледне од видеото:


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk