logo
logo
logo

Ужасни вести за “црно-белите“: Државата ќе му го одземе стадионот на Партизан?!

Vecer | 26.02.2024

Ужасни вести за “црно-белите“: Државата ќе му го одземе стадионот на Партизан?!

Партизан некогаш беше некој и нешто и не само во Србија и на овие простори, туку и во Европа. Да се потсетиме дека токму Партизан за првпат од екс – СФРЈ играше во едно финале во ЛШ или Купот на Шампионите и тоа во 1966 кога на трагичен начин загуби од Реал Мадрид со 1:2 а водеше со 1:0.

Но тоа беа некои други времиња.

Сега некогашниот гигант од Белград се “дави“ во долгови, имено само на државата Србија и должи преку 20 милиони евра само на данок. А каде се другите долгови?

Токму заради тоа, како што известуваат медиумите од Србија, постои голема опасноста ако клубот во блиска иднина барем не плати дел од долгот тогаш државата да му го конфискува стадионот кој некогаш се викаше „ЈНА“ а сега “Партизан“.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk