logo
logo
logo

Тајванската армија регистрира 37 кинески воени авиони околу Тајван

Vecer | 10.07.2024

Тајванската армија регистрира 37 кинески воени авиони околу Тајван

Во рамките на воена вежба авионите се движеле кој „западен Пацифик“ за да се придружат на кинескиот носач на авиони.

Од 37 регистрирани воени авиони, 36 ја преминале линијата што го дели Тајвански Теснец помеѓу островот и континентална Кина.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk