logo
logo
logo

Дакота Џонсон откри каков трик користи за да го скрие заморот

Vecer | 01.03.2024

Дакота Џонсон откри каков трик користи за да го скрие заморот

На крајот на краиштата, таа има тенденција да ги одржува работите едноставни на црвениот тепих; практично направи целата „без шминка“ да изгледа прифатливо, кога се појави „со голо лице“ на Оскарите во 2017 година, изгледајќи беспрекорно.

А која е тајната на нејзината грижа?

Дакота се придржува до исклучително едноставна рутина која секој од нас може да ја примени.

Кога ќе се разбуди, го чисти лицето со мицеларна вода, става хидратантна крема и SPF фактор (ако излезе надвор). Вечерта го повторува ритуалот на чистење уште еднаш.

Дакота го открила кокосовото масло сосема случајно, за време на снимањето во нехумани услови, а сега тоа е неизбежно во нејзината рутина.

Кога е време за црвениот тепих, единственото нешто на кое актерката се колне се масажи и маски за лице, а пред да се нашминка овој дел му го препушта на козметичарот.

Дакота не се шминка во приватниот живот, а кога се посомнева дека ќе ги сретне папараците користи маскара, сјај за усни и малку коректор.

Нејзината баба, познатата холивудска икона Типи Хедрен ѝ открила мала тајна.

-Ми рече да ги држам огледалата надолу и така да ставам маскара, додека се гледам себеси, бидејќи ќе покривам во поголем слој и беше во право - вели Дакота, а пренесува „Woman's Health“.

Кога е крајно уморна, актерката се одлучува за капки за очи кои ја избелуваат склерата и го намалуваат црвенилото, придонесувајќи за свежината на лицето.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk