logo
logo
logo

Доли Партон во дует со Манескин снимија преработка на нејзина песна, стара 50 години (ВИДЕО)

Vecer | 20.11.2023

Доли Партон во дует со Манескин снимија преработка на нејзина песна, стара 50 години (ВИДЕО)

Преработката е снимена во време на објавувањето на нејзиниот нов албум Rockstar, но не е вклучена во албумот, туку може да се слушне во специјална верзија.

Судејќи според коментарите на социјалните мрежи, фановите се воодушевени.

„Доли Партон и Манескин? Ова е генијално“, „Сега ги сакаме Мајли Сајрус и Манескин“, „Ова е совршено“, „Момци, многу сум горд на вас“, се дел од коментарите на Инстаграм.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dolly Parton (@dollyparton)

Сепак, има и такви на кои не им се допаднала оваа комбинација. „Оваа песна е уништена ако ја пее кој било, освен Доли Партон“, пишуваат тие.

Песната Јолена е еден од најголемите хитови на 77-годишната пејачка. Текстот на песната е за банкарска службеничка која флертувала со нејзиниот сопруг додека Доли била на турнеја.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk