logo
logo
logo

Џеј Ло и Бен Афлек ја продаваат вилата од 60 милиони- нов доказ за разводот

Vecer | 10.06.2024

Џеј Ло и Бен Афлек ја продаваат вилата од 60 милиони- нов доказ за разводот

Се вели дека ангажирале агент за недвижности да ја продаде куќата што ја купиле пред една година, но се уште нема купувач. Куќата има 4273 квадратни метри со пет хектари градина. Се состои од 12 спални соби и 24 бањи, а вклучува спортска сала со терен за кошарка, теретана, боксерски ринг и бар. Имотот има и гостински пентхаус од 456 метри квадратни, двособна куќа за обезбедување и гаража за 12 автомобили. Има и дополнителен паркинг простор кој може да собере 80 возила.

Продажбата на вилата следеше по веста за разводот на славниот пар. Медиумите веќе извесно време пишуваа дека разводот е завршена работа, а пејачката ја откажа турнејата и се појави сама на премиерата на својот нов филм. Двојката неодамна беше видена заедно на кошаркарскиот натпревар на синот на Бен, Семјуел, каде што исто така со своето однесување покренаа сомневања за развод.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk