logo
logo
logo

Конечно е објавен трејлерот за новиот „Гладијатор“ (ВИДЕО)

Vecer | 09.07.2024

Конечно е објавен трејлерот за новиот „Гладијатор“ (ВИДЕО)

Paramount Pictures, компанијата зад филмот, го објави на нивниот канал на YouTube, па можеме да видиме како сето тоа ќе изгледа.

Главните улоги, како што е познато, ги толкуваат Пол Мескал, Педро Паскал, Кони Нилсен, Дензел Вашингтон, Џозеф Квин и други. Очекувано има многу тепачки сцени, а дали тоа ќе ги оправда вложените пари и довербата на публиката останува да видиме. Режијата и овојпат му беше доверена на Ридли Скот.

Она што е сигурно ќе биде во кината на 22 ноември, објавија креаторите на филмот.

Дотогаш, погледнете го трејлерот:


© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk