logo
logo
logo

Мерил Стрип се појави по 35 години во Кан, сите ја забележаа 75- годишната ѕвезда

Vecer | 14.05.2024

Мерил Стрип се појави по 35 години во Кан, сите ја забележаа 75- годишната ѕвезда

Таа денеска ја доби почесната „Златна палма“ на Канскиот филмски фестивал, каде што е почесен гостин, а сите беа фасцинирани од изгледот на познатата актерка.

Оваа 75-годишна жена покажа дека ентузијазмот не е резервиран само за младоста, туку и искуството и животот и професионалното богатство и како тие имаат што да кажат.

Актерката се појави во бел костум и сино-бела кошула, а белата шапка, во комбинација со очила за сонце, беше полн моден хит. Високите сребрени потпетици му дадоа на стајлингот белег на гламур и ја истакнаа врвната форма на актерката во осмата деценија.

Шарм, самодоверба и уживање во вниманието зрачеше од секое нејзино движење.

Во Кан пред 35 години Мерил ја доби наградата за најдобра улога во филмот „Un cri dans la nuit“, што беше нејзино единствено појавување на фестивалот во Кан досега.

Мерил ја доби почесната Златна палма по Жана Моро, Марк Белокио, Кетрин Денев, Жан-Пјер Лео, Џејн Фонда, Анјес Варда, Форест Витакер и Џоди Фостер, се вели во објавата на Канскиот филмски фестивал.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk