logo
logo
logo

Селена Гомез и Мајли Сајрус објавија нови песни, веднаш станаа хитови (ВИДЕО)

Vecer | 01.09.2023

Селена Гомез и Мајли Сајрус објавија нови песни, веднаш станаа хитови (ВИДЕО)

Хитовите Single Soon од Селена Гомез и Used To Be Young од Мајли Сајрус моментално се на врвот на топ листите ширум светот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus)

Сајрус го претстави својот најнов сингл „Used To Be Young“ кој се чини дека е дел од нејзиниот неодамнешен албум „Bendless Summer Vacation“. Во емотивната песна Мајли се присетува на смелите моменти од нејзината младост.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)

Новиот хит на Селена ги воодушеви обожавателите бидејќи е нејзина прва соло песна по три години и прва од нејзиниот претстоен нов албум.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk