logo
logo
logo

Сергеј Трифуновиќ за бракот: Пред педесеттата не е добар ни за тебе, ни за жена ти (ВИДЕО)

Vecer | 15.06.2024

Сергеј Трифуновиќ за бракот: Пред педесеттата не е добар ни за тебе, ни за жена ти (ВИДЕО)

Актерот ја даде првата изјава за бракот, повикувајќи се на советите на Горан Бреговиќ. „Тој вели: „Што, брак? Немој да го правиш тоа пред да наполниш педесет, тоа не е добро за тебе, за жена ти или за твоето дете, не го прави тоа пред да наполниш педесет“. Така, јас всушност го послушав Бреговиќ“, изјави Трифуновиќ.

Тој додаде дека не е во ред да влегувате во брак мислејќи дека така ќе ви ги реши проблемите. "Бракот е затвор за многу луѓе. Значи, бракот сам по себе не решава ниту еден ваш проблем доколку ги имате. Треба да се справите со проблемите и подобро е да се ожените без нив", рекол актерот.

За потсетување, актерот ја запроси Исидора на нејзиниот роденден на крајот на март, а викендот се венчаа во црква. По тој повод приредија и ручек за семејството, додека во септември планираат голема свадба. Инаку, Исидора режира спотови, пишуваат српските медиуми, а претходно била во врска со кошаркарот Нино Челебиќ. На Инстаграм ја следат повеќе од 12.000 луѓе, а таа ретко објавува фотографии со Сергеј.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk