logo
logo
logo


Шолц: Во моментов нема зошто да се разговара со Путин

Шолц: Во моментов нема зошто да се разговара со Путин

clock13-04-2024
Во интервју за „Тагескејтунг“, Шолц изјави дека во моментов не гледа смисла да разговара со Путин, оценувајќи дека разговорот не може да направи никаква разлика. Тој истакна дека последен пат телефонски разговарал со Путин во декември 2022
Ковачки: Уште 11 дена кога народот ќе му даде црвен картон на Пендаровски

Ковачки: Уште 11 дена кога народот ќе му даде црвен картон на Пендаровски

clock13-04-2024
Уште 11 дена до големата победа на ВМРО-ДПМНЕ. Уште 11 дена кога народот ќе му го даде црвениот картон на Стево Пендаровски. Уште 11 дена кога граѓаните ќе излезат и масовно ќе ја поддржат Гордана Силјановска Давкова за претседател на Македонија, истакна Драган Ковачки, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и носител на Изборна единица 3....
Дали Италија следната сезона ќе има рекордни 6 клубови во Лигата на шампионите?

Дали Италија следната сезона ќе има рекордни 6 клубови во Лигата на шампионите?

clock13-04-2024
Италија може да има дури 6 екипи во следната сезона од Лигата на шампионите. Италија во моментов има четири места на престижниот турнир, но од следната сезона ќе бидат одвоени четири дополнителни места поради новиот формат воведен од УЕФ
Принцот Вилијам со синот Џорџ прв пат во јавност, откако Кејт објави дека има рак (ВИДЕО)

Принцот Вилијам со синот Џорџ прв пат во јавност, откако Кејт објави дека има рак (ВИДЕО)

clock13-04-2024
Принцот од Велс откри дека и принцот Џорџ е навивач на клубот Вест Мидлендс, откако ја прослави победата на Астон Вила над Лил од 2:1, пишува британски Мирор. Синоќешното појавување беше првото на кое Вилијам и Џорџ се фотографирани откако
Утре би можело да се запре потрагата по телото на малата Данка во сегашниот обем

Утре би можело да се запре потрагата по телото на малата Данка во сегашниот обем

clock13-04-2024
Во текот на вчерашниот ден се пребаруваше коритото на Злотска река, од село Злот до местото Шумраковац, како и резервоарите за вода, објави Телеграф. Причината поради која се проверуваат цистерните и акумулациите е тоа што и двајцата осомни
Роналдо на саканата и купил РОЗОВ часовник, па го фотнале како самиот го носи?!

Роналдо на саканата и купил РОЗОВ часовник, па го фотнале како самиот го носи?!

clock13-04-2024
Кристијано Роналдо низ Љубљана
Наташа Беквалац откри како симнала 10 кг: СЕГА ГРМИ!

Наташа Беквалац откри како симнала 10 кг: СЕГА ГРМИ!

clock13-04-2024
Изгледот на Наташа Беквалац отсекогаш бил коментиран, но дури и кога признала дека качила неколку килограми, секогаш важела за неверојатна убавица. Пејачката во последните две години ја усоврши својата линија - иако признава дека генетиката игра голема улога во нејзиниот изглед, Ната признава дека дисциплинираниот однос кон храната е заслужен за нејзиниот изглед по 40-тата година. - На мои години не станува збор да можам да јадам што
Авион на Туркиш Ерлајнс добил закана за бомба, итно слетал во Букурешт-патниците евакуирани

Авион на Туркиш Ерлајнс добил закана за бомба, итно слетал во Букурешт-патниците евакуирани

clock13-04-2024
Непосредно пред да влезат во романскиот воздушен простор, тие добиле закана за бомба. Пилотот веднаш прогласил вонредна состојба и го контактирал центарот за контрола на летање на Романија, барајќи итна дозвола за слетување на аеродромот во
Луис Алберто: Си одам, не сакам ни евро повеќе од Лацио

Луис Алберто: Си одам, не сакам ни евро повеќе од Лацио

clock13-04-2024
Лацио пред своите гледачи вчера ја совлада Салернитана со убедливи 4:1, но сепак, по натпреварот како бомба одекна веста дека Луис Алберто, еден од најдобрите играчи на Лацио, побарал раскин на договорот и дека го напушта клубот. “Послед
Полицијата го застрела напаѓачот во Сиднеј, кој уби најмалку четири лица (ВИДЕО)

Полицијата го застрела напаѓачот во Сиднеј, кој уби најмалку четири лица (ВИДЕО)

clock13-04-2024
Џејсон, еден од купувачите евакуирани од центарот, изјавил за австралиски 9 вести дека го видел наводниот напаѓач со „голем нож“. Photos emerge of the crazed stabber in Sydney Bondi junction. Looks ✡️ Returned IDF Dual Citizen? pic.twitter
Херои во нападот со нож во трговски во Сиднеј: Спасиле избодено бебе од искрварување (ВИДЕО)

Херои во нападот со нож во трговски во Сиднеј: Спасиле избодено бебе од искрварување (ВИДЕО)

clock13-04-2024
Бебето и мајката биле избодени со нож. „Мајката дојде со бебето и ми го фрли, јас го фатив, изгледаше многу лошо“, рекол мажот. Тие рекоа дека помогнале со држење на бебето, обидувајќи се да го спречат крварењето со облека од продавница и п
Шлепер се заби во општинска зграда во Тексас, еден загинат и 13 повредени

Шлепер се заби во општинска зграда во Тексас, еден загинат и 13 повредени

clock13-04-2024
Официјални лица за спроведување на законот соопштија дека возачот на украдениот шлепер е уапсен и идентификуван како Кленар Паркер (42) од Чапел Хил, Северна Каролина, САД, објави Си-Ен-Ен. Уапсениот возач добил кривична пријава за повеќе к
Николоски: Пендаровски е човек кој нема допир со сопствената држава и народ

Николоски: Пендаровски е човек кој нема допир со сопствената држава и народ

clock13-04-2024
Македонија во моментов има претседател на држава на заминување кој веројатно е најодродениот претседател кој државава го видела. Човек кој нема допир нити со сопствената држава, нити со сопствениот народ. Мислам мапата да ја извадиме и да му речеме Стево Пендаровски ако погодиш кај е Беровци имаш втор мандат, без избори ќе остане и втор мандат, но нема поима кај сте и што сте нити знае дека воопшто постоите, тоа е тажната вист...
ПРВИ СНИМКИ ОД ХОРОРОТ во Сиднеј: Морбидни сцени по нападот во трговски центар - КРВ НА СИТЕ СТРАНИ

ПРВИ СНИМКИ ОД ХОРОРОТ во Сиднеј: Морбидни сцени по нападот во трговски центар - КРВ НА СИТЕ СТРАНИ

clock13-04-2024
Повеќе посетители на трговскиот центар Бонди во Сиднеј
Еден загинат, десетици туристи заробени во жичарница во Анталија (ВИДЕО)

Еден загинат, десетици туристи заробени во жичарница во Анталија (ВИДЕО)

clock13-04-2024
Еден од столбовите на жичарницата Тунектепе вчера од засега непознати причини се урна, а осум лица во кабината, која што се распадна по ударот во столбот, паднаа на карпеста површина. Во несреќата едно лице загина, а седум лица, меѓу кои д
Драма во трговски во Сиднеј: Повеќе луѓе се избодени со нож, сите бегаат во паника (ВИДЕО)

Драма во трговски во Сиднеј: Повеќе луѓе се избодени со нож, сите бегаат во паника (ВИДЕО)

clock13-04-2024
Сведоците го виделе мажот како трча и ги напаѓа луѓето со нож, пред трговскиот центар да биде евакуиран и блокиран. Медиумите јавуваат дека наводно четири лица биле избодени со нож, а едно е мртво. Напаѓачот со нож наводно бил застрелан од
УЕФА отвори постапка против Барселона поради расистички скандирања во Париз

УЕФА отвори постапка против Барселона поради расистички скандирања во Париз

clock13-04-2024
УЕФА отвори дисциплинска постапка против Барселона, откако најмалку двајца навивачи на каталонскиот состав имитирале мајмунски звуци и покажувале нацистички поздрави за време на четвртфиналниот натпревар од Лигата на шампионите против ПС
logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk