logo
logo
logo

„Замокот на развратот“ на браќата Иван и Алан: Топлес, секс на отворено, но и тужби за силување

Vecer | 15.06.2024

„Замокот на развратот“ на браќата Иван и Алан: Топлес, секс на отворено, но и тужби за силување

„Планот за недела попладне е сончање топлес. Ако тоа не е ваша работа, Иван би ви рекол: „Тоа е забава која вклучува топлес пливање. Дојдете друг пат.“ Се разбира, братот на Иван, Алан Вилциг, изјави за The Post.

Станува збор за импресивната вила на Сер Иван, која се простира на 15 илјади квадратни метри, а е изградена во стил на средновековен замок. Вилата има лоша репутација како место за диви ноќни забави, а оние што ја посетиле тврдат дека „колку подолго престојувате, толку луѓето здивуваат“. Поранешните гости сè уште раскажуваат разни случки и несреќи од луксузната куќа, а се споменува голо пливање, секс во џакузи и мистериозна зандана во куќата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sir Ivan (@sirivanofficial)

Сопственикот Иван е музичар кој понекогаш настапува на забави, а познат е по тоа што се шета во проѕирна наметка и танга. Но, неговиот брат Алан тврди дека развратните доцни забави се минато, сега се посветени на попладневни скари.

„Тоа заврши околу 2017 година. Сега е недела попладне за скара, пред луѓето да се вратат во градот“, изјави братот Алан за NY Post.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sir Ivan (@sirivanofficial)

Сепак, новата тужба повторно ги разбуди старите приказни. Кејт Вајтман поднесе тужба во март оваа година во која тврди дека во 2012 година, на забава во замокот на Иван, била „сексуално нападната, малтретирана, силувана, штипкана, пипкана, тепана и галена од обвинетите Алон и Орен Александар“, идентични близнаци кои биле чести гости на забавите во замокот.

Еден од браќата, Орен, е важна личност во Официјалната компанија за недвижности, додека Алон е извршен директор во приватна компанија за обезбедување. Сопственикот на замокот, Иван, исто така е именуван во тужбата, каде што е обвинет за наводна небрежност, но на ниту еден начин не е вмешан во наводите за напад и силување.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Alan Wilzig (@alanwilzig)

Вајтмен исто така тврди дека браќата ја однеле против нејзина волја во замокот и ја нападнале во спалната соба која ја делат близнаците.

„Оваа тужба беше објавена откако Александар избраа да не попуштат и да платат десетици милиони долари. Уверени сме дека ова прашање ќе биде решено во нивна полза со оглед на обемниот број моќни докази, кои вклучуваат телефонски записи, СМС пораки, е-пошта и други документи чија содржина јасно ги разоткрива овие тврдења“, изјави адвокатот на обвинетите, Џим Фераро, за The Post.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sir Ivan (@sirivanofficial)

Братот на сопственикот на „палатата за задоволства“ објаснува точно за каква куќа станува збор.

„Идејата е овие забави да се чувствуваат секси, гламурозно, забавно и малку ризично. Ако бевте таму со сопругата или девојката во сабота навечер, можеби ќе најдевте место за дружење. Паровите овде се чувствуваат како да се во Рајската градина“, опишал Алан, кој ја изградил куќата заедно со својот брат, но во 2004 година го продал својот дел на својот 58-годишен брат Иван.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sir Ivan (@sirivanofficial)

Но, извор кој зборувал за NY Post тврди дека вистината е малку поинаква.

„Како маж, би морал да се појавам со девојка. Ќе стигнете до таа куќа, сите треба да се соблечете и да носите саронг како што носи Иван. Потоа влегувате во базенот, тој ви вели дека е време да се придружите , треба да се соблечете и да ги ставите своите работи во шкафчињата.“

И додека Иван не сака да ги коментира ваквите наводи за американските медиуми, Алан смета дека многу од тоа е претерано.

„Луѓето ќе го сензационализираат сето тоа. Ќе стигнете таму, ќе видите две девојки како се сончаат топлес и, ако некој сака да биде идиот, ќе рече дека треба да трча гол. Еднаш прочитав дека Иван имал шкафчиња и дека секој гостин морал да ја стави облеката во шкафче или да облече таква наметка. Тоа би ја уништило атмосферата“, објаснува братот на сопственикот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sir Ivan (@sirivanofficial)

Извор, исто така, изјави за NY Post дека Иван поседува „зандана до неговата гаража, како и кревет со лисици“.

„Изгледа како зандана на bdsm“, рекол изворот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sir Ivan (@sirivanofficial)

Иван во интервју во 2011 година изјавил дека занданата е „инспирирана од Калигула и Маркиз де Сад и украсена со златни листови, гранит и мермер“. Просторот, вели тој, има три намени: „Тоа е зандана што би го направила замокот вистински замок. Тоа е и соблекувална и кабина за базен.

„Имаме строго правило дека никој никогаш не се смее да има секс во таа соба. Мојот брат еднаш ми кажа дека последното нешто што сакал да го слушне е да има секс во  зандана“, рекол Алан.

Еден од учесниците на забавите се присетил на 2012 година, кога луѓето на таа забава „дефинитивно се обидуваа да се искрадат низ куќата за да ја најдат познатата „секс соба“, но обезбедувањето беше наоколу и се погрижи да не влезете во одредени соби“.

Овој контроверзен замок е изграден за забави, со дискотека со големо огледало, осум спални соби, соба за игри и звучен систем каков што ќе најдете во подобрите ноќни клубови. Во надворешниот двор има статуа која, според Иван, е „полу гола жена и половина змеј“.

Редовен од старите денови се сеќава дека „замокот бил место за секс“.

„Сите го знаеја тоа. Браќата се многу отворени за нивниот начин на живот. Сум бил таму многу пати. Никогаш не сум имал секс и никој никогаш не ме принудил на тоа. Браќата се многу добри момци. Иван има одличен вкус. Беше тоа место на отворено што се залага за слободна љубов и позитивни вибрации“, вели изворот, кој замокот го споредува со замок на Дизни.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sir Ivan (@sirivanofficial)

Инаку, браќата Вилциг се збогатиле благодарение на нивниот татко Сиги. Тој го преживеал холокаустот, дошол во Америка без пари и заработил милиони во нафта и банкарство. По неговата смрт во 2003 година, Алан ја продаде семејната банка во Њу Џерси за 765 милиони долари.

Додека го граделе својот популарен замок, браќата Иван и Алан работеле во банка, а откако го завршиле во 1997 година, неговата репутација ги „запрепастила сите во банката“ и тие биле исфрлени од канцеларијата.

Наскоро тие се препуштиле на нивните контроверзни, популарни забави, а денес Иван е „несреќен и нервозен поради тужбата во која се тврди дека неговиот познат замок е сцена на силување“, тврди инсајдерот, додавајќи: „Нема сомневање дека Иван бил вклучен во нешто од тоа."

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk