logo
logo
logo

Фан со албанско знаме си се изнатрча на теренот во Дортмунд! (ВИДЕО)

Vecer | 15.06.2024

Фан со албанско знаме си се изнатрча на теренот во Дортмунд! (ВИДЕО)

Иако германците важат за одлични организатори, сепак не можеш се да предвидиш. Така и вечерва на мечот меѓу Италија и Албанија, еден фан со албанско знаме си се прошета на теренот на “Сигнал Идуна Парк“ во Дортмунд, поточно си се изнатрча додека обезбедување со големи проблеми не успеа да го отстрани од теренот.

Да кажеме дека Италија со 2:1 успеа да ја победи Албанија.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk