logo
logo
logo

„Кралицата на бакшишот“ открива на што го потрошила првиот хонорар (ВИДЕО)

Vecer | 02.09.2023

„Кралицата на бакшишот“ открива на што го потрошила првиот хонорар (ВИДЕО)

Нејзината популарност „експлодира“ пред една година, а исто така и цената на нејзините настапи.

Сега се сети колку ѝ бил првиот хонорар и што можела да купи од него.

- Првата заработувачка ми беше доволна за да купам сендвич, кафе и гуми за џвакање - рекла пејачката, а потоа се осврнала на изјавата на нејзината колешка Галена со која настапила на Ташмајдан, која наводно рекла дека „луѓето во Србија се шовинисти. “.

- Што и да кажам ќе биде погрешно, но познавајќи ја, верувам дека жената воопшто не е во тој стил. Тоа можеби звучеше малку непристојно, но сигурна сум дека е извадено од контекст.“, пишува српски Телеграф.

Инаку Таировиќ е позната по илјадниците евра што ги добива како бакшиш на нејзините настапи. Последниот ваков настан се случи во Нови Пазар.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk