logo
logo
logo

Почина американскиот актер Рајан О'Нил

Vecer | 09.12.2023

Почина американскиот актер Рајан О'Нил

Неговото семејство не ја сподели причината за смртта, но на О'Нил му беше дијагностицирана хронична леукемија во 2001 година и рак на простата во 2012 година.

Тој, исто така, глумеше во хитовите од 1970-тите „Што се случува, Док?“, „Месечина од хартија“...

Неговиот син рече дека неговиот татко е „холивудска легенда.

О’Нил одржуваше стабилна телевизиска актерска кариера до неговите 70-ти во 2010-тите, појавувајќи се во сериите „Коски“ и „Очајни домаќинки“.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk